ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΟΡΚΩΜΟΣΙΑΣ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Ενημερώνουμε τους/τις φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος ΙΦΕ, οι οποίοι/ες περάτωσαν τις σπουδές τους την εξεταστική περίοδο ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024, ότι μπορούν να καταθέσουν ηλεκτρονικά την αίτηση ορκωμοσίας τους στην εφαρμογή   «Υπηρεσία ηλεκτρονικής υποβολής αιτημάτων ΕΚΠΑ» https://eprotocol.uoa.gr/.

Η έναρξη υποβολής των αιτήσεων ορκωμοσίας ξεκινάει την Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 και λήγει την Παρασκευή 26 Απριλίου 2024.   Αιτήσεις που θα υποβληθούν μετά την 26.04.2024 δεν θα ληφθούν υπόψη.

Βήμα 1ο: Με την είσοδο σας στην εφαρμογή θα επιλέξετε το πεδίο «Νέα Αίτηση»

Βήμα 2ο: Θα επιλέξετε «Α. Αιτήσεις για Φοιτητικά Θέματα»

Βήμα 3ο: Θα επιλέξετε «04. Αίτηση Ορκωμοσίας Προπτυχιακού»

Στο σημείο αυτό θα σας ζητηθεί να συνδεθείτε στην εφαρμογή https://eprotocol.uoa.gr/ είτε με κωδικούς taxisnet είτε με τον ακαδημαϊκό σας λογαριασμό.

Για την υποβολή της αίτησής σας πρέπει απαραιτήτως να αναρτήσετε:

1. Αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας
  2. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΕΣΤΙΑ (για όσους φοιτητές διαμένουν στην φοιτητική εστία)

Τα δικαιολογητικά:

1. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΜΗ ΟΦΕΙΛΗΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ΑΠΌ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ, και
  2. ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΙΔΡΥΜΑΤΙΚΟ ΑΠΟΘΕΤΗΡΙΟ «ΠΕΡΓΑΜΟΣ» ΑΠΟ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (προαιρετικά)

θα διεκπεραιωθούν ηλεκτρονικά από τη Γραμματεία σε συνεργασία με τη  Βιβλιοθήκη της Σχολής Θετικών Επιστημών.

Όσοι φοιτητές έχουν αναρτήσει πτυχιακή εργασία στο «ΠΕΡΓΑΜΟΣ» παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τη Γραμματεία του Τμήματος.

Τα δικαιολογητικά:

1. ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ (εάν είχε εκδοθεί)
  2. ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ – ΠΑΣΟ
  3. ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΠΤΥΧΙΑΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

θα τα προσκομίσετε στη Γραμματεία αποκλειστικά εντός της ανωτέρω προθεσμίας Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 11:00 π.μ. – 14:00 μ.μ.

Περαιτέρω οδηγίες για την διενέργεια της ορκωμοσίας θα ανακοινωθούν αφού πρώτα αποσταλούν στη Γραμματεία τα δικαιολογητικά συμμετοχής στην Ορκωμοσία.

Από τη Γραμματεία