ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ 2024

Οι φοιτήτριες και οι φοιτητές που ενδιαφέρονται για τις Ημέρες Καριέρας του Πανεπιστημίου Αθηνών θα πρέπει να εγγραφούν στο ειδικό eClass που άνοιξε και περιέχει όλα τα σχετικά πληροφοριακά έντυπα. Μπείτε εκεί για να διαβάσετε τις ανακοινώσεις, δείτε τους συνδέσμους και κατεβάστε τα ενημερωτικά φυλλάδια.

Οι Ημέρες Καριέρας απευθύνονται σε φοιτήτριες/τές και απόφοιτες/ους του ΕΚΠΑ που αναζητούν εργασία ή θέλουν να αλλάξουν επαγγελματικό περιβάλλον ή θέλουν να προετοιμαστούν για τη μελλοντική είσοδο στην αγορά εργασίας.

Θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε κορυφαίες επιχειρήσεις της ελληνικής αγοράς και να δώσετε συνεντεύξεις, να βελτιώσετε τις δεξιότητές σας (π.χ. συγγραφή βιογραφικού, προετοιμασία για συνέντευξη) με τα προγραμματισμένα workshops, να ενημερωθείτε για τις εξελίξεις στην αγορά εργασίας, να ενημερωθείτε αναφορικά με το τι μπορεί να σας προσφέρει το Γραφείο Διασύνδεσης του ΕΚΠΑ.

Αριστείδης Χατζής

CareerDays2024_EVENTORA_afisa