ERASMUS

FELLOWSHIPS AT THE BRUSSELS INSTITUTE FOR ADVANCED STUDIES- ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗΣ ΥΠΟΤΡΟΦΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΤΟΥ CIVIS - ΠΕΔΙΟ ΤΩΝ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

Σας ενημερώνουμε πως είναι ανοιχτή προς αιτήσεις πρόσκληση από το Ινστιτούτο Ανώτατων Σπουδών των Βρυξελλών "Brussels Institute for Advanced Studies" (BrIAS), προς όλους τους φοιτητές του CIVIS για διεκδίκηση υποτροφίας στο επιστημονικό πεδίο της βιώσιμης ρομποτικής “sustainable robotics”.  Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής των αιτήσεων έχει οριστεί η 31η Δεκεμβρίου 2023.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι θα πρέπει να αποστείλουν την αίτησή τους στην ηλεκτρονική διεύθυνση: brias[at]vub[dot]be, αναφέροντας τους λόγους για τους οποίους θα ήθελαν να συμμετάσχουν (motivation letter), καθώς και ποια θα είναι η συνεισφορά τους στο εν λόγω επιστημονικό πεδίο.

Σημειώνεται, πως η επιλογή των υποψηφίων θα βασιστεί αποκλειστικά στην επιστημονική τους αριστεία και στο γνωστικό τους επίπεδο.

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, μπορείτε να δείτε το επισυναπτόμενο αρχείο και να επισκεφθείτε το σύνδεσμο: brias.be <https://brias.be/en>

Για τυχόν ερωτήσεις και απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την υπεύθυνη συντονίστρια, Anja Garone: anja.garone[at]vub[dot]be, BrIAS Administrative Manager.

CFP_BrIAS_CIVIS_Eutopia_2024