Αρχική » Προπτυχιακές Σπουδές » Πρόγραμμα Μαθημάτων » Χειμερινό Εξάμηνο 2015-16

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων | Χειμερινό Εξάμηνο 2015-2016

Έναρξη Μαθημάτων: Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου 2015

Πρόγραμμα σε μορφή PDF

Αίθουσα Α'

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ
(Α' Εξ. ΥΠ, ΜΑΝΤΖΑΒΙΝΟΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ Ι
(Α' Εξ. ΥΠ,ΙΕΡΟΔΙΑΚΟΝΟΥ)
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
(Α' Εξ. ΥΠ, ΜΟΥΤΟΥΣΗΣ)
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ Ι
(Α' Εξ. ΥΠ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ)
ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗ
(Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ)
10-11
»
»
»
»
11-12
»
»
»
»
12-1
 
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ Ι
(Α' Εξ. ΥΠ, ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ)
 
ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ-ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ
(Α' Εξ. ΥΠ, ΚΑΛΟΣΠΥΡΟΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ)
(Α΄ ΕΞ. ΥΠ. ΚΑΛΟΣΠΥΡΟΣ)
1-2
 
»
 
»
»
2-3
     
»
»
3-4
       
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΠ. ΚΑΛΟΣΠΥΡΟΣ)
4-5
       
»
5-6
       
»
           
           

Αίθουσα Β'

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
(Ε΄ ΕΞ. ΥΠ. ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΔΗΣ, 9:30- 12:00)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΙΙ: ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΚΑΡΑΚΑΤΣΟΥΛΗ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΙΙ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΙΕΡΟΔΙΑΚΟΝΟΥ)
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΙΣ ΝΕΥΡΟEΠΙΣΤΗΜΕΣ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΜΟΥΤΟΥΣΗΣ)
10-11
»
»
»
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΝΕΥΤΩΝΕΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΚΑΝΔΕΡΑΚΗΣ)
»
11-12
»
»
»
»
»
12-1
 
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΕ ΝΕΥΤΩΝΕΙΑ ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΟΤΗΤΑΣ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΚΑΝΔΕΡΑΚΗΣ)
ΤΕΧΝΗΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΤΖΑΦΕΣΤΑ)
ΒΙΟΛΟΓΙΑ
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΤΥΠΑΣ)
ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗ
(Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ)
1-2
 
»
»
»
»
2-3
 
»
»
»
»
3-4
   
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΙΙ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ)
   
4-5
   
»
   
5-6
   
»
   

Αίθουσα Γ'

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
ΒΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΝΝΟΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΠ. ΤΖΑΦΕΣΤΑ)
10-11
»
11-12
»
12-1
ΟΡΓΑΝΩΣΙΑΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΗΓΕΣΙΑ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΠ. ΓΚΟΤΣΗΣ)
ΜΟΥΣΕΙΟΛΟΓΙΑ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΠ. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ)
1-2
»
»
2-3
»
»
3-4
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΠ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ)
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΦΥΣΙΚΗΣ: ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΧΩΡΟΥ-ΧΡΟΝΟΥ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ)
4-5
»
»
5-6
»
»
6-7
7-8

Αίθουσα Δ'

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΥ ΠΑΠΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΥ)
ΕΠΙΣΤΗΜΗ, ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ, ΚΟΙΝΩΝΙΑ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΥ ΑΡΑΠΟΣΤΑΘΗΣ)
ΓΝΩΣΙΑΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ
(Ε΄ ΕΞ. ΥΠ. ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ)
ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΠ. ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ)
10-11
»
»
»
»
11-12
»
»
»
»
12-1
ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗ
(Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ)
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΥ ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ)
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΦΥΣΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
(Ε΄ ΕΞ. ΥΠ. ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ)
ΘΕΩΡΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΑΙ ΘΕΣΜΩΝ
(Ε΄ ΕΞ. ΥΠ. ΧΑΤΖΗΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΠ. ΛΕΚΚΑ)
1-2
»
»
»
»
»
2-3
»
»
»
»
»
3-4
ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ: ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΠ. ΝΙΚΟΛΙΝΑΚΟΣ)
4-5
»
5-6
»

Αίθουσα Ε'

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΟΓΡΑΦΙΑ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ)
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗ)
10-11
»
»
11-12
»
»
12-1
ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΣ ΙΔΕΑΛΙΣΜΟΣ
(Ε΄ ΕΞ. ΕΥ ΧΑΤΖΗΜΩΥΣΗΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΣΚΕΨΗΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ- ΓΚΟΤΣΗΣ)
ΑΡΧΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ Ι
(Γ΄ ΕΞ. ΥΠ. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΧΑΤΖΗΣ)
ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΑΡΑΠΟΣΤΑΘΗΣ)
1-2
»
»
»
»
2-3
»
»
»
»
3-4
4-5
5-6

Αίθουσα Γκουνταρούλη

Ώρες Διδ.
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
9-10
10-11
11-12
12-1
ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ
( Ζ΄ ΕΞ.ΕΠ. ΨΥΛΛΟΣ)
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ
(Ε΄ ΕΞ. EY ΚΙΝΤΗ)
1-2
»
»
2-3
»
»
3-4
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΛΟΓΙΚΗΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ)
ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ
(Ζ΄ ΕΞ. ΕΠ. ΠΑΠΑΝΕΛΟΠΟΥΛΟΥ)
4-5
»
»
5-6
»
»

 

Το ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΥΓΓΡΑΦΙΚΗΣ (Ζ΄ ΕΞ. ΥΠ., Ελευθεριάδου) θα επαναλαμβάνεται, το ίδιο, τρεις φορές (Δευτέρα 12-3, Παρασκευή 9-12 και Παρασκευή 12-3). Κάθε φοιτητής μπορεί να παρακολουθεί τη μέρα και ώρα που προτιμά.